Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2011. Szeptember 25. 07:25, vasárnap | Belföld
Forrás: HírTV

100 új buszt vesz Budapest

100 új buszt vesz Budapest

Száz új busz beszerzésére ír ki tendert a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a következő hetekben.

Erről Vitézy Dávid a szervezet vezérigazgatója nyilatkozott a hírTV-nek. A gépjárműpark elavultsága ellenére a közösségi közlekedési járművezetők esetében nagyjából kétmillió kilométerenként történik egy személyi sérüléses baleset.

„A közösségi közlekedési járművezetők esetében nagyjából kétmillió kilométerenként történik egy személyi sérüléses baleset” – mondta el a Közlekedésbiztonsági Akcióprogram szóvivője, Szilágyi Károly.

A kedvező statisztika ellenére a BKK vezérigazgatója nem elégedett a járműpark átlagéletkorával és műszaki állapotával sem. Vitézy Dávid szerint több százmillió forintot kellene fordítani a fővárosi tömegközlekedésre. Elmondása szerint első körben, még szeptemberben, száz új busz beszerzésére írnak ki pályázatot. Hozzátette, hogy a későbbiekben is ezt az utat kívánják folytatni.

A legjobbak

Tizenkilencedszer mérték össze tudásukat az ország legjobb troli-, busz- és villamosvezetői. A több mint ezer jelentkező közül az országos döntőbe harmincan jutottak be, a nevezés feltétele a baleset és utaspanasz mentesség volt. A sofőröknek két olyan járművel is meg kellett ismerkedniük, amelyet a szervezők a verseny miatt hoztak a helyszínre, a magyar gyártmányú buszból mindössze kettő fut az országban. (lm)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.