Hírek
2017. Szeptember 14. 05:00, csütörtök |
Bulvár
Forrás: mti
2025-től palackposta lesz a Voyager-1 űrszonda

Az 1977 szeptemberében, 40 évvel ezelőtt felbocsátott Voyager-1 űrszonda 2025-től palackposta lesz, és ha nem ütközik semmivel, akkor hosszú ideig sértetlen maradhat
- mondta Farkas Bertalan űrhajós az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában. Felidézte, hogy a program célja az indításkor az volt, hogy az addig megközelíthetetlennek tűnő bolygókat, a Jupitert és a Szaturnuszt, azok holdjait, légkörét, szerkezetét vizsgálják. Mára a szonda kilépett a naprendszerből és 21 milliárd kilométerre került a Földtől.
A plutónium üzemanyag és egyéb intézkedések miatt 2020-ig biztosan megmarad a szonda energiaellátása. A műszer azonban később sem semmisül meg, de adatokat már nem fog továbbítani a Földre.
Palackposta lesz, mivel a fedélzetén hordozza azt a lemezt, amelyre a Föld koordinátáit és számos, a földi civilizációhoz köthető tartalmat töltöttek - mondta Farkas Bertalan.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:22, szerda | Bulvár
Range Rover és Range Rover Sport modelleket hív vissza a gyártó
2025. Szeptember 02. 07:20, kedd | Bulvár
Teljes holdfogyatkozás lesz vasárnap
Teljes holdfogyatkozás lesz vasárnap. A különleges égi jelenség 82 percig fog tartani, és ha a fogyatkozás elég világos lesz, szabad szemmel is megfigyelhető majd a sejtelmes, sötét, vöröses-barnás holdkorong