Hírek
2018. Szeptember 28. 05:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
250 diák hányással és hasmenéssel járó betegséget kapott el Szombathelyen
Négy szombathelyi általános iskolában mintegy 250 diák kapott el hányással és hasmenéssel járó betegséget, a Vas Megyei Kormányhivatal vizsgálatot indított
- közölte Stánitz Éva megyei tiszti főorvos csütörtökön az MTI-vel. A tankerület tudomása szerint az érintett intézmények nem jeleztek rendkívüli tanítási szünetet.
A megbetegedés enyhe lefolyású, gyomor- és bélrendszeri panaszokkal jár.
A megyei tiszti főorvos tájékoztatása szerint haladéktalanul megkezdték a járványügyi kivizsgálást, a betegek kikérdezését, és megtették a szükséges megelőző járványügyi intézkedéseket.
A megbetegedések miatt a Vas Megyei Kormányhivatal népegészségügyi főosztálya és a szombathelyi járási hivatal élelmiszerlánc-biztonsági főosztálya is vizsgálatot indított.
Az eddigi megállapítások szerint mind a négy iskolát ugyanaz a főzőkonyha látta el ebéddel. Az MTI az egyik érintett általános iskolába járó gyermek szüleitől úgy értesült, hogy a menzán szerdán gyümölcsleves és rizses hús volt az ebéd.
Horváthné Sélley Erzsébet, a megyei élelmiszerlánc-biztonsági főosztály vezetője arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a helyszíni ellenőrzés során az ételekből, a nyersanyagokból és a tisztítószerekből mintákat vettek, ezek laboratóriumi vizsgálata még tart.
Nagy Lajos, a Vas megyei Markusovszky Kórház főigazgatója az MTI-nek csütörtök délután azt mondta, eddig senkit sem került hozzájuk tömeges ételmérgezésre utaló hányásos, hasmenéses tünetek miatt.
Fodor István, a Szombathelyi Tankerület igazgatója az MTI érdeklődésére azt közölte: három, hozzájuk tartozó iskolában történtek megbetegedések, de eddig sehonnan sem jelezték nekik, hogy rendkívüli tanítási szünetet szeretnének elrendelni.
Zielbauer György, a Reguly Antal Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános iskola igazgatója elmondta: náluk 109 gyerek betegedett meg, úgy tudja, hármat közülük a háziorvos kórházba utalt. A hiányzók miatt iskolájukban nem tartanak tanszüneti napot, lesz tanítás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
