Hírek
2011. Augusztus 08. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
255 forint felett a svájci frank

Hétfő reggel nyolc órakor 255 forint fölé drágult a frank, ezzel ismét rekordot döntött a svájci deviza. A Buda-Cash adatai szerint az új frankcsúcs 255,04 forint.
Hétfőn reggel nemcsak a svájci devizával, de az euróval szemben is gyengülni kezdett a forint. Az euró árfolyama a pénteki 271,95-ös szintről 274,30 forintra emelkedett hétfő reggel - írja a Világgazdaság.
A forint péntek este 0,27 százalékkal, a cseh korona 0,45 százalékkal, a lengyel zloty 0,18 százalékkal erősebb volt a csütörtök estihez képest az euróval szemben.
A bankközi piacon a forint hétfő reggel, 274,30-275,06/eurón, 0,16 százalékkal jobb volt a kora hajnalinál, és 1,29 százalékkal erősebb, mint a múlt év végén. Péntek este 271,95-272,70/euró volt, péntek reggel 272,31-70/euró, 1,89 százalékkal erősebb az év véginél. A tavalyi évet 2,74 százalékkal alacsonyabban végezte, mint 2009-et.
A forint belátható időn belül inkább a külföldi fejlemények hatására mozdul, de a múlt héten némi gyengülést okozott az is, hogy a Magyar Önkormányzatok Szövetsége az önkormányzati hitelek tőketörlesztésének egyéves halasztását kérte.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t