Hírek
2018. Július 27. 19:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
260 milliónyi kárt okozotott - Holland csalót adtak ki a spanyolok Magyarországnak

Holland csalót adtak ki a spanyol hatóságok Magyarországnak. A férfi egy végelszámolás alatt álló cég video- és stúdiótechnikai eszközeit elsikkasztotta és külföldre szállíttatta
- írta a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a rendőrség honlapján.A közlemény szerint a 49 éves holland gyanúsított ügyvezetőként dolgozott egy filmgyártással foglalkozó cégnél. Miután 2012 júliusában elrendelték a társaság végelszámolását, többszöri felszólítás ellenére sem adta át a végelszámolónak a cég technikai eszközeit. Előzőleg pedig a társaság autóját, taggyűlési hozzájárulás nélkül, a felesége nevére íratta.
Az ügyvezető azzal is károkat okozott a cégnek, hogy a társaság számlájáról felvett pénzt nem fizette be a pénztárba, jogalap nélkül engedélyezett kifizetéseket egy másik, szintén az ügyvezetése alatt álló cégnek. Mindezzel a társaságnak több mint 260 millió forint kárt okozott a férfi - közölték a police.hu oldalon.
A BRFK a holland állampolgár ellen 2018 júniusában európai elfogatóparancsot adott ki. Ennek alapján fogták el a gyanúsítottat Spanyolországban.
A spanyol hatóság a férfit csütörtökön a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren átadta a BRFK nyomozóinak, akik üzletszerűen elkövetett sikkasztás és hűtlen kezelés miatt hallgatták ki.
A férfit őrizetbe vették és előterjesztést tettek letartóztatására - közölte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.