Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2018. Február 08. 09:41, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

400 ezret fizethet, mert náci jelképpel mászkált

400 ezret fizethet, mert náci jelképpel mászkált

Négyszázezer forint pénzbüntetésre ítéltek jogerősen egy szlovák férfit, aki Esztergom belvárosában horogkeresztes karszalagot viselt - közölte a Komárom-Esztergom megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel.

Reszl Ildikó tájékoztatása szerint a férfi barátjával 2018. január 11-én Esztergomban több vendéglátóhelyen megfordult, és az egyik sörözőben - egy ismeretlen személytől - szerzett egy piros karszalagot, közepén fehér körben fekete színű horogkereszttel.

A 39 éves szlovák állampolgár a karszalagot felhúzta, annak horogkeresztet ábrázoló része mindenki számára látható volt. A belvárosban sétáló elkövetőt a rendőrjárőrök fogták el.

A férfi magatartása alkalmas volt a köznyugalom megzavarására, tettéért az Esztergomi Járásbíróság négyszáz ezer forintos pénzbüntetést szabott ki, az ítélet jogerőre emelkedett - közölte a megyei főügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése

2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld

MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé

2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld

Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat

Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete

2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld

Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk

A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.