Hírek
2016. Június 02. 09:56, csütörtök | Helyi
7 tipp, hogy soha ne legyen dugulás a házban!

7 hasznos tippet gyűjtött össze ügyfeleinek a szennyvízcsatorna használatáról az Északdunántúli Vízmű Zrt.
A tanácsok betartásával a fogyasztók elkerülhetik a dugulással, túlfolyással járó problémákat és hozzájárulhatnak a vízkincs megóvásához, a környezet védelméhez is.
Napjainkban egyre több háztartásban válnak természetessé a szennyvíz-elvezetéssel járó előnyök és a szolgáltatás nyújtotta komfort. A csatorna megkönnyíti mindennapi életünket, persze csak addig, amíg megfelelő módon használjuk. Ha azonban olyan anyagokat is a csatornába engedünk, amelyeket nem lenne szabad; dugulást, elakadást, túlfolyást okozhatunk.
A szennyvíztisztító létesítményekben minden, a vízbe jutott szennyeződést el kell távolítani és a vizet a természeteshez legközelebbi állapotban vissza kell juttatni valamely folyóvízbe. A fogyasztók a tudatos odafigyelésükkel nemcsak a dugulásokat előzhetik meg, hanem a csatornahálózat állapotáért, a tisztítótelepek megfelelő működéséért is sokat tehetnek. Vannak olyan szennyezőanyagok, amelyekkel a szennyvízkezelési technológia nem vagy nehezen tud megbirkózni. Fontos, hogy ezeket a fogyasztók ne engedjék a csatornába, mert néhány ember meggondolatlansága miatt az egész szolgáltatás ellehetetlenülhet, károsítva ezzel a többi fogyasztót és a természetet is.
Tiltólistán a benzin és a konyhai maradék is
Az ÉDV Zrt. az alábbi összeállítással szeretné segíteni a fogyasztóit.
Mit nem szabad a csatornába juttatni?
1. Benzin és más robbanásveszélyes folyadék
2. Építési törmelék (cement, homok, gipsz)
3. Konyhai maradék, zsírok és olajok, állati tetem, hús, belsőségek, szőr
4. Nedves törlőkendő, papírtörölköző, pelenka, tampon, egészségügyi betét, fültisztító pálcika
5. Festék, lakkok, oldószerek és más vegyi anyagok, ide értve a gyógyszereket és a gyógyszeripari készítményeket is
6. Zokni, ruha, felmosórongy
Eső- és talajvíz – máskülönben a heves záporok, felhőszakadások túlterhelik a csővezetéket és a szennyvíz elönti az utcákat, ingatlanokat!Miért fontos ez?
A fent felsorolt szennyező anyagok a csatornába kerülve kihűlnek, reakcióba lépnek a szennyvíz más összetevőivel, és kemény, szappanszerű lerakódást okoznak. A csatorna emiatt előbb leszűkül, majd eldugul. A vegyi anyagok és gyógyszermaradékok pedig károsíthatják a biológiai szennyvíztisztító telepek működését.
Egyre szigorúbbak az élővizekbe engedett tisztított szennyvizet illető környezetvédelmi elvárások, ami pozitív fejlemény a hatóságok gondolkodásmódjában. A fogyasztók a helyes csatornahasználati szokásaik kialakításával hozzájárulhatnak a csatornahálózataink és a szennyvíztisztító telepeink megfelelő működéséhez.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 18:34, kedd | Helyi
Labdarúgó NB II - Sorozatban harmadszor nyert a Honvéd
A házigazda Budapest Honvéd egygólos győzelmet aratott a Gyirmót felett a labdarúgó NB II 24. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.
2025. Április 02. 09:56, szerda | Helyi
KÉT DÍLER KIIKTATVA
A DELTA Program keretében összehangolt akcióval egyszerre két helyen fogtak el a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Dorogi Rendőrkapitányság nyomozói két férfit, akik a gyanú szerint kábítószert árultak Dorogon és
2025. Március 25. 10:09, kedd | Helyi
HAJNALI RAJTAÜTÉS
A DELTA Program keretében egy hevesi drogkereskedőt hallgattak ki gyanúsítottként az oroszlányi rendőrök.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.