Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2016. Május 29. 08:14, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A gyorshajtók ellen demonstrálnak Karancsalján

A gyorshajtók ellen demonstrálnak Karancsalján

Forgalomlassító demonstrációt tartanak hétfőn a Nógrád megyei Karancsalján, hogy fellépjenek a gyorshajtókkal szemben. A szervező Karancsaljáért Alapítvány kuratóriumi tagja az MTI-nek elmondta:

a megmozduláson a falu lakói, köztük szülők, pedagógusok, önkormányzati képviselők és gyerekek vesznek részt.

Mede Zsuzsanna tájékoztatása szerint Karancsalja viszonylag hosszú falu, a 2206-os úton sok egyenes szakasszal, amelyen a motorosok és az autósok is gyakran száguldoznak. Azt mondta, semmilyen kultúrája nincs a közlekedésnek az iskola és az óvoda közelében sem.

Hozzátette: évtizedes probléma ez a faluban, és bár balesetek nem történtek, ennek a leginkább az az oka, hogy a helyiek "megtanultak védekezni".

Hétfő délelőtt 11 és 12 óra között teljes útlezárás mellett, rendőri részvétellel zajlik majd a demonstráció, a résztvevők az általános iskola és a községi park közötti szakaszon vonulnak fel.

A megmozdulást követően az alapítvány az önkormányzattal együtt egy táblát helyez majd ki a falu elején és végén, ezen sárga alapon fekete betűkkel az szerepel majd piktogramok felhasználásával: "Kérlek, tartsd be az 50-et, mert itt él a család, a kutyám, és a macskám!"

Mede Zsuzsanna úgy fogalmazott, nem büntetést vagy traffipaxot akarnak Karancsaljára, békés eszközökkel törekednének a változásra, arra, hogy szemléletváltozás következzen be a járművezetőknél.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.

2025. Szeptember 01. 07:52, hétfő | Belföld

Startol az Otthon Start program

Albérletből saját otthonba, \"pár óra és startolunk\" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése