Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2011. Augusztus 28. 14:25, vasárnap | Belföld
Forrás: HírTV

A hónap végéig tesznek javaslatot az árakról

A hónap végéig tesznek javaslatot az árakról

Még nem kapta meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az energia hivatal javaslatát az új távhőtarifákról.

Az árváltozás mértékéről a hivatal megkérdezte az érintett önkormányzatokat, a helyhatóságok abban bíznak, hogy az esetleges drágulás nem haladja majd meg az inflációt. Az ármegállapítás joga egy tavaszi törvénymódosítással került át a képviselő-testületektől az energetikáért felelős fejlesztési miniszterhez. A szaktárca államtitkára előzetesen annyit mondott: az állam nem kényszerítheti veszteséges működésre a hőerőműveket és a távhőszolgáltatókat. Bencsik János azonban hozzátette, a kormányzat azzal is tisztában van, hogy a fogyasztók jelentős része a távfűtés piaci árát nem tudja megfizetni, ezért kordában tartanák az árakat. A Magyar Energia Hivatalnak augusztus 31-ig kell eljuttatnia a javaslatot a minisztériumnak. (lm)

hírTV

Címkék: távhő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.