Hírek
2013. November 22. 00:00, péntek | Helyi
A katasztrófavédelem készül a télre

A katasztrófavédelmi igazgatóság november elején megkezdte a felkészülést a hideg évszakra – nyilatkozta Stolczenberger Klára, megyei katasztrófavédelmi szóvivő
Megtörtént a megyei védelmi bizottság általános munkacsoportjának felkészülő értekezlete, melyen a társszervek és együttműködő szervezek beszámoltak eddig végrehajtott feladataikról, tett intézkedéseikről.
Az igazgatóság részt vett a BM OKF országos törzsvezetési gyakorlatán, melyen rendkívüli időjárási helyzetben történt tömegbalesetet kellett felszámolni, annak érdekében, hogy ha a tél folyamán hasonló történik, minél hatékonyabban hajtsák végre a feladatokat.
A kirendeltségek a Magyar Közút Nonprofit Zrt-vel közösen a héten ellenőrzik a megyében található utak és az M1 autópálya hófúvás által veszélyeztetett szakaszait, emellett a kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szervével felmérik a polgármesterek által kijelölt melegedő helyeket.
Az NSZSZ naprakésszé tette kismamákról, rendszeres ellátást igénylő betegekről, speciális kezelésre szorulókról vezetett nyilvántartását, melyet felhasználva az igazgatóság felkészül egy rendkívüli időjárás esetére vonatkozó mentésre.
Az igazgatóság saját gépjárműit is felkészítette a télre – tette hozzá a szóvivő. – A járművekre felkerültek a téli gumiabroncsok, előkészítették a téli közlekedést segítő eszközöket, emellett takarókat helyeztek el minden járműben. Termoszok, plusz védőruhák és számos takaró van elhelyezve a raktárakban, így ha szükség lesz rá, gyorsan használatba tudjuk őket venni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 18:34, kedd | Helyi
Labdarúgó NB II - Sorozatban harmadszor nyert a Honvéd
A házigazda Budapest Honvéd egygólos győzelmet aratott a Gyirmót felett a labdarúgó NB II 24. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.
2025. Április 02. 09:56, szerda | Helyi
KÉT DÍLER KIIKTATVA
A DELTA Program keretében összehangolt akcióval egyszerre két helyen fogtak el a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Dorogi Rendőrkapitányság nyomozói két férfit, akik a gyanú szerint kábítószert árultak Dorogon és
2025. Március 25. 10:09, kedd | Helyi
HAJNALI RAJTAÜTÉS
A DELTA Program keretében egy hevesi drogkereskedőt hallgattak ki gyanúsítottként az oroszlányi rendőrök.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.