Hírek
2012. Január 29. 14:26, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
A kormány nem akarja elsorvasztani a pénztárakat

A kormánynak nem az önkéntes nyugdíjpénztárak elsorvasztása a célja, hanem a nyugdíjrendszer átalakításához kapcsolódóan a bennük rejlő további lehetőségek kiaknázása.
Válaszolta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy írásban feltett kérdésre az Országgyűlés honlapján, amelyet a portfolio.hu idézett vasárnap.
A nemzetgazdasági miniszter Oláh Lajos független képviselő kérdésére kifejtette: a társadalombiztosítási nyugdíjrendszer átalakítása során kiemelt szerepet kaphatnak e szervezetek, amelyek az I. pillérből folyósított nyugellátáshoz kapcsolódva emelhetik a nyugellátás elérhető szintjét.
Hozzátette, a pénztárak jelentős része több mint 16 éve működik, és úgy vélte: megérett a működésük arra, hogy ne kelljen a túlszabályozottsággal küzdeniük, indokolt az adminisztráció egyszerűsítése, a dereguláció, esetlegesen egy új szabályozási modell bevezetése is.
A pénztárak a továbbiakban is átláthatóan, olcsón, a tagok érdekét messzemenően szolgálva működnek – amire a jelenlegi és a tervezett egyszerűsített szabályrendszer is garancia –, így az őket megillető kedvezményrendszer bővítése, kiterjesztése is prioritássá válhat, ami a szféra egészének további erősödését szolgálhatja – írja a miniszter.
Oláh Lajos egyebek mellett azt kérdezte: képes-e, illetve kész-e a kormány egyértelmű, kifejezett és megnyugtató választ adni arra vonatkozóan, hogy „védelmi” címszó alatt, vagy bármilyen ürüggyel ezt a vagyont nem vonja el? Matolcsy György válaszában hangsúlyozta: az önkéntes kiegészítő pénztárak nem állnak közvetlen kapcsolatban a kötelező társadalombiztosítási nyugdíjrendszerrel, így a miniszter szerint Oláh Lajos kérdésfeltevése nem egészen érthető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja