Hírek
2022. Július 14. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Kovács Tamás
A nagycsaládosok továbbra is kedvezményesen kaphatják a gázt
A nagycsaládosok továbbra is kedvezményesen kaphatják a gázt - közölte a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos szerdán Budapesten, a Kormányinfón.
Németh Szilárd azt mondta, hogy a rezsicsökkentést továbbra is fenntartják az átlagfogyasztásig, afölött azonban piaci árat kell fizetni a gázért és a villanyért.
A nagycsaládosoknak jelenlegi is van kedvezményes fogyasztási limitjük, ami megmarad a jövőben is - tette hozzá.
Egy háromgyermekes család ezentúl évente nem 1729 köbméterig, hanem 2329 köbméterig veheti igénybe a kedvezményt. Minden további gyerek után 300 köbméterrel emelkedik a limit. A villamos áramnál ilyen kedvezmény nincs - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 15:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a tényleges hozzáadott értéket teremtő vállalatok helyzetbe hozása a kormány célja
2026. Június 19. 11:00, péntek | Belföld
Vitézy Dávid: kiválóan és terv szerint halad az európai uniós források hazahozatalával összefüggő munka
2026. Június 19. 07:18, péntek | Belföld
EU-csúcs - Magyar Péter: csak Magyarország érdekét képviselem
Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
