Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2020. Március 05. 17:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A NAV nem kér igazolást az szja-bevallási tervezethez

A NAV nem kér igazolást az szja-bevallási tervezethez

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) idén már negyedik alkalommal készíti el több millió ember személyijövedelemadó-bevallási tervezetét, a folyamat automatikus, ezért nem kell kérni a hivatalt a tervezet elkészítésére,

valamint a kedvezményekre jogosító igazolásokat sem kell beküldeni a hivatalhoz - közölte a NAV csütörtökön az MTI-vel.

Az ügyfélkapuval nem rendelkezők március 16-án éjfélig kérhetik, akár SMS-ben is, adóbevallási tervezetük postázását. Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen április 30-áig küldi el postán az igénylőknek.

Kiemelték, hogy azoknak, akik a tervezet adataival egyetértenek és nem kell azt kiegészíteniük egyéb olyan adattal, ami az adókötelezettséget érinti, nem kell tenniük semmit - az egyéni vállalkozókat, az áfás magánszemélyeket és a mezőgazdasági őstermelőket kivéve - ugyanis a tervezetből 2020. május 20-án automatikusan bevallás lesz.

Akik viszont szereztek tavaly olyan jövedelmet (például ingatlan-bérbeadásból), amiről a NAV-nak nincs tudomása, vagy jogosultak olyan kedvezményre (első házasok kedvezménye, betegségek után járó személyi kedvezmény, családi kedvezmény), amit év közben nem érvényesítettek és ezt most a bevallásban egy összegben igényelnék vissza, a bevallási tervezetet maguknak kell módosítaniuk a rendelkezésükre álló igazolásaik alapján vagy önállóan kell a bevallást elkészíteniük május 20-áig.

Közölték, a kedvezményre vonatkozó igazolást, mint például a személyi kedvezményre való jogosultságot alátámasztó orvosi igazolást, nem kell beküldeni a NAV-hoz, azt az adózónak kell megőriznie az elévülési idő végéig.

Az szja-bevallási tervezet a tavaly megszerzett jövedelmekről szóló kimutatás, amit a munkáltatók, kifizetők által év közben megadott adatokból állít össze a NAV. A hivatal kiszámítja a jövedelmet terhelő adót, számításba veszi az év közben levont adóelőleget és az év közben igénybe vett kedvezményeket - olvasható az adóhivatal közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.

2025. Szeptember 01. 07:52, hétfő | Belföld

Startol az Otthon Start program

Albérletből saját otthonba, \"pár óra és startolunk\" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése