Hírek
2022. December 16. 14:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A Volkswagen hamarosan dönt kelet-európai akkumulátorgyára helyszínéről

A beruházás legesélyesebb helyszínének Csehországot tekinti a szakma, de szóba jöhet Magyarország, Lengyelország és Szlovákia is.
A Volkswagen csoport hamarosan, talán már az idén meghozza a döntést egy kelet-európai akkumulátorgyár építésének helyszínéről - jelentette be Oliver Blume, a konszern vezérigazgatója a pénteki berlini rendkívüli közgyűlésen.
A beruházás legesélyesebb helyszínének Csehországot tekinti a szakma, de szóba jöhet Magyarország, Lengyelország és Szlovákia is. A tervezett akkumulátorgyár 2027-ben kezdené meg a termelést.
A Volkswagen partnereivel együtt hat cellagyárat tervez Európában, amelyek 2030-ig 240 gigawattóra kapacitással rendelkeznek. Németországban, Salzgitterben júliusban tették le egy nagy gyár alapkövét. Két további helyszínt erősítettek meg Svédországban és Spanyolországban.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.