Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2011. Augusztus 27. 07:21, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Aggódnak a hamu miatt Baranyában

Aggódnak a hamu miatt Baranyában

Gúlába rakott, hamuval teli, hatalmas zsákok sorakoznak Baranyában a felsőszentmártoni temető kerítésénél.

A több tonnányi anyagot egy vállalkozó vásárolta meg évekkel ezelőtt egy hőerőműtől, hogy aztán felhasználja azt a mezőgazdaságban. A hamu másutt is gondot okoz.

Az egykori hamudepó maradványai még mindig láthatók Bogádmindszent határában, ahol porzik az út, a napraforgótábla pedig üszkösre permetezett. A Kossuth Rádiónak nyilatkozó helyi környezetvédő szerint sok elfeslett műanyag zsák még mindig ott van az árkokban.

Mindez nemcsak a vízbázist és a közeli vizes élőhelyet veszélyezteti, gondot jelent az is, hogy több száz zsák volt a területen, sokat közülük kibontottak, és talajjavítási célból a szántóföldeken terítettek szét.

A Pécsi Tudományegyetem közgazdásza, Kiss Tibor, aki vezetője volt a biomassza-program várható hatásait vizsgáló egyik kutatócsoportnak, kétkedését fejezte ki a termőföldekre kihelyezett hamu felhasználását illetően. Ha meg is van határozva a hígítás pontos mértéke, és ha ki is vitték a hamut a szerződött helyekre, a folyamat valószínűleg megállt, nem tudtak mit kezdeni vele – mondta a Kossuth Rádiónak.

Felsőszentmárton határában a temető kerítése mellett – közel a napraforgótáblához és egy vízfolyáshoz – falként magasodnak a hamuval töltött zsákok. Vicze Csilla, a Civilek a Mecsekért Mozgalom vezetője szerint legalább háromszáz zsák vár a sorsára.

A Kossuth Rádió információi szerint a hamut megvásárló vállalkozót a környezetvédelmi hatóság először közel 20 millió forintos bírsággal sújtotta, ám a bíróság új eljárásra kötelezte a hatóságot, ez pedig még nem fejeződött be.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: hamu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára

2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld

OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament

A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld

Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja