Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2016. Június 12. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Allergológus: nem jó a kalcium az allergiás tünetek megszüntetésére

Allergológus: nem jó a kalcium az allergiás tünetek megszüntetésére

Nékám Kristóf allergológus közlése szerint a kalcium nem jó a méh- vagy darázscsípés miatti allergiás tünetek megszüntetésére.

Az allergológus szombaton az M1 aktuális csatornán azt mondta, az egyetlen rövid távú megoldás egy adrenalint tartalmazó injekciófajta, amit bárki beadhat a saját combjában, ugyanis innen szívódik fel a legjobban a hatóanyag.

Hozzátette: az injekció a beszúrás után másodpercek alatt hat.

Közölte, a méh- vagy darázscsípés után kialakuló allergiás tüneteket hosszú távon immunterápiának nevezett injekciós kúrával lehet megszüntetni.

Címkék: allergia, darázs, kálcium, méh

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.