Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2013. November 20. 17:52, szerda | Belföld
Forrás: MTI

"Álruhás" országjárásba kezdett Vona Gábor

Összesen több mint egy tucat állomása lesz annak az "álruhás" országjárásnak, amelynek keretein belül Vona Gábor egy-egy hétköznapi munkakörben próbálja ki magát egy-egy nap erejéig. Erről a Jobbik elnöke beszélt szerdán az MTI-nek.

Ismertette: eddig két állomása volt programjának: először múlt szerdán egy recski étteremben dolgozott pincérként, most kedden pedig a közmunka-programban vett részt Gyöngyöspatán. Elmondta: még 8-10 ilyen alkalom biztosan lesz, de nem tartja kizártnak, hogy ezután is folytassa ezt a tevékenységet. A következő alkalommal - pénteken - a kiskereskedelemben dolgozik majd - tette hozzá.
Elmondta azt is: az országjárásnak kettős célja van. Egyrészt szerinte "a politika nagyon gyakran elszakad a mindennapok valóságától" és úgy hoz döntéseket, hogy nem látja az ágazatban dolgozók problémáit. Ezért ezzel a programjával "ezt az aspektust is szeretné pártelnökként, miniszterelnök-jelöltként megismerni". Úgy fogalmazott: "jellemfejlődés szempontjából minden politikusnak" csak tanácsolni tudja a munkanapjaik bizonyos százalékát "az emberek között töltse".
A másik ok, hogy szeretné megismerni konkrét ágazatok, területek problémáit, hogy az adott ágazatról pontos információkat szerezzen, amit fel tud használni a Jobbik választási programjának finomítása, aktualizálása során is.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon

2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg

Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború

2025. Július 18. 07:42, péntek | Belföld

Májusban a bruttó átlagkereset 702 800 forint volt a KSH adatai szerint

A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 702 800 forint, a nettó átlagkereset 483 000 forint volt.