Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2012. Január 03. 08:32, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Asszisztenst keres, hogy megszólalhasson

Asszisztenst keres, hogy megszólalhasson

Stephen Hawking brit asztrofizikus asszisztenst keres, aki segítene kifejleszteni egy olyan elektronikus beszélőrendszert, amely lehetővé tenné, hogy a világegyetemről vallott elképzelését megossza az emberekkel.

A nem hivatalos álláshirdetés, amely a híres tudós honlapjára került ki, számítógépes ismereteket és utazásra való hajlandóságot vár el a jelentkezőktől (http://www.hawking.org.uk). A sikeres jelöltnek képesnek kell lennie elektronikus eszközök javítására „kezelési utasítás és technikai segítség nélkül” is.

Saját hangját 1985-ben veszítette el a tudós légcsőmetszés (tracheotomia) következtében, azóta beszédszintetizátorral kommunikál. Betegsége miatt elvesztette végtagjai mozgásképességét is, ezért kerekes székén található számítógépét előbb ujjaival irányította, majd fej- és szemmozdulatokkal is vezérelhetővé tették.

A személyre szabott bonyolult rendszer a honlapon közzétett fotón is jól látható: a kerekes szék hátulján vezetékek és elektronikus eszközök tömege található. Az állással várhatóan évi 25 ezer font (9,4 millió forint) fizetés jár együtt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani

2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld

Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.