Hírek
2018. Szeptember 04. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Augusztusban 45 százalékkal több új személyjármű állt forgalomba
Jelentősen, 45 százalékkal 12 931 darabra emelkedett augusztusban a forgalomba helyezett új autók száma az egy évvel korábbihoz képest Magyarországon - derül ki a carinfo.hu összesítéséből.
Az autópiaci honlap hétfői közleménye szerint januártól augusztusig 95 730 új személygépjármű állt forgalomba, 31 százalékkal több, mint egy évvel korábban. 2016-hoz képest az új autók száma augusztusban 80,2 százalékkal, az év első 8 hónapjában 56,4 százalékkal bővült.
A legnépszerűbb autó a Volkswagen 2004 autóval. Az Opel 1137, a Ford 1061 kocsival következik a listavezető után, amely 15,5 százalékra növelte és ezzel megduplázta a részesedését tavaly augusztushoz képest. A másik két vezető márka piaci aránya nem változott jelentős mértékben.
Éves szinten augusztusra a 14,34 százalékos részesedést jelentő 13 727 forgalomba helyezéssel a Suzuki vezeti a magyarországi piacot. A Ford 9093 új autóval 9,5 százalékot, a Skoda pedig 8340 személygépjárművel 8,71 százalékos részesedést ért el. Az első tízbe a havi és az éves adatok szerint is a Toyota, a Dacia, a Renault, a Nissan és a Kia tudott még bekerülni, 1 százalék feletti piaci arányt 20 márka szerzett.
Éves viszonylatban nőni tudott a kishaszonjárművek kategóriája is 18,6 százalékkal, 2016-hoz képest viszont 16 százalékos visszaesést jelent az augusztusi 1761 forgalomba helyezés. Éves szinten az idei 14247 kishaszonjármű a tavalyi számot 21,2 százalékkal, a tavaly előttit 3,2 százalékkal haladja meg - írták.
20 százalékot megközelítő növekedést értek el éves viszonyításban a nagyhaszon-gépjárművek az előző hónapban és az év első 8 hónapjában egyaránt. Augusztusban a 486 tehergépkocsi és vontató 18,5 százalékos bővülést jelent tavalyhoz, valamint 45,1 százalékot tavaly előtthöz képest. Az idei 4360 forgalomba helyezés 19,9 százalékos, illetve 31,8 százalékos emelkedést jelent ebben a kategóriában.
A motorkerékpárok forgalomba helyezése tavalyhoz képest 40,8 százalékos, 2016-hoz képest 75,4 százalékos bővüléssel nőtt 300-ra. A kategória idén éves alapon 28,1 százalékkal, 2016-hoz viszonyítva 34,4 százalékkal emelkedett, így január eleje óta 2369 motorkerékpár került forgalomba - derül ki az augusztusi adatokból.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre