Hírek
2018. Április 08. 16:24, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Ázsia áll a világgazdasági növekedés élére

A stabil fejlődésben lévő Ázsia a világgazdasági növekedés élére fog állni az elkövetkező években a fejlett gazdaságok mérsékelt ütemű növekedése mellett
- állapítja meg a kínai Hainan szigeti Boao városban rendezett ázsiai gazdasági konferencián kiadott tanulmány.
A vasárnap kezdődött háromnapos BFA (Boao Forum for Asia) gazdasági fórumon kiadott Asian Competitiveness Annual Report 2018 tanulmány szerint az ázsiai gazdaság a világgazdasági növekedés egyik legnagyobb motorja, mégpedig az integrálódó nemzetgazdaságok közötti egyre szorosabb együttműködésnek köszönhetően.
A kínai Új Selyemút Kezdeményezésnek (Belt and Road Initiative) köszönhetően felgyorsult a régióban a gazdasági integrációs folyamat, ami egyre nagyobb "fejlődési osztalékot" fizet a résztvevők számára, gazdasági stabilizációt, a fejlődési ütem gyorsulását és a jólét növekedését hozva magával.
A tanulmány szerint egyre több ázsiai gazdaság növekedési pályáját teszi meredekebbé a fokozódó innovációs tevékenység és az ennek köszönhetően előállított magasabb hozzáadott érték.
A fejlődésnek köszönhetően Ázsia egyre biztonságosabb gazdasági környezetté válik és visszaszorulnak a kockázati tényezők, ami a kormányzati és irányítási munka feltételeinek és hatékonyságának a javulását vonja maga után.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld
Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban
2025. Július 13. 09:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump 30 százalékos vámot vetett ki az EU-ból és Mexikóból érkező importra
2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.