Hírek
2013. Október 26. 00:00, szombat | Helyi
Be kell jelenteni az égetést!

Az aratási és betakarítási időszak végének közeledtével egyre több kertben, szántóföldön égetik a tarlót, a növényi hulladékot
Ezzel együtt napról napra több bejelentés érkezik a katasztrófavédelem műveletirányítási ügyeletére, melyet olyan lakosok tesznek, akik csak a tüzet vagy a nagy füstöt látják. A tűzoltók pedig kiérkeznek a helyszínre és szembesülnek azzal, hogy felügyelet mellett égetnek.
A katasztrófavédelem arra kéri a lakosságot, hogy az égetés időpontját, helyét és terjedelmét az égetés megkezdése előtt legalább 24 órával az illetékes katasztrófavédelmi kirendeltségre jelentsék be. Aki ezt elmulasztja, az az elkövetett szabálytalanság súlyának megfelelő szankcióra számíthat, például több tízezer forint megfizetésére kötelezhetik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba