Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2018. December 13. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Börtönre ítélték Donald Trump volt ügyvédjét

Börtönre ítélték Donald Trump volt ügyvédjét

Háromévi börtönbüntetésre ítélték szerdán New Yorkban Michael Cohent, Donald Trump amerikai elnök volt személyes ügyvédjét.

Cohent öt vádpontban, így a kampányfinanszírozási törvény megsértéséért, adó- és banki csalásokért, a hatóságok félrevezetéséért ítélte összesen három év szabadságvesztésre a New York-i szövetségi bíróság.

William Pauley bíró szerint a vádpontokban megfogalmazott minden bűncselekmény "komoly támadás az Egyesült Államok ellen".

Az ítélethirdetés előtti nyilatkozatában a volt ügyvéd felelősséget vállalt az általa elkövetett bűncselekményekért, azokért, amelyekért - ahogyan fogalmazott - "személyes felelősség" terheli és azokért is, amelyek szerinte "az Egyesült Államok elnökére vonatkoznak".

Valamennyi bűncselekményre a Robert Mueller különleges ügyész vezette bizottság vizsgálatai nyomán derült fény.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -

2025. Augusztus 31. 08:35, vasárnap | Külföld

Ukrán miniszterelnök: Volodimir Zelenszkij készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyinnal bármilyen formátumban

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel bármilyen formátumban - jelentette ki Julija Szviridenko, Ukrajna miniszterelnöke a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.

2025. Augusztus 29. 07:11, péntek | Külföld

Az ukrán elnök felháborítónak nevezte a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért felelős ukrán egység parancsnokának kitiltását

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felháborítónak nevezte csütörtökön azt, hogy a magyar kormány megtiltotta a belépést Magyarországra annak az ukrán parancsnoknak, akinek alakulata felelős a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért.