Hírek
2011. Október 08. 07:25, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Bővíthetik a végtörlesztők körét

Két hét múlva az Országgyűlés módosíthatja a végtörlesztésről szóló törvényt – árulta el Rogán Antal egy kereskedelmi televízió műsorában nyilatkozva.
Rogán Antal elmondása szerint a módosítás azoknak is előnyös lenne, akikre eddig – a bankok álláspontja szerint – nem volt érvényes a végtörlesztési törvény. A parlament gazdasági bizottságának elnöke arra csoportra utalt ezzel, amelyik kölcsöneit nem devizaalapon, hanem tényleges deviza formájában vette fel. A törlesztés szempontjából nincs jelentős különbség a két adósréteg között, hiszen az árfolyam váltakozás mindnyájukat egyformán sújtja, és sokan az igazi devizakölcsönt is forintosítva fizetik vissza. Rogán elmondta, a kormány megvizsgálja, hogy az eddigi körön kívül kiket veszélyeztet még az árfolyamkockázat – és két hét múlva rájuk is kiterjesztik majd a végtörlesztési törvényt.
A fideszes politikus arról nem beszélt, hogy mire számíthatnak a valós devizahitelüket adott pénznemben fizetők – az általános jellegű ígéret azonban nekik is kedvezhet: ha fizetésüket forintban kapják meg, a törlesztéshez minden hónapban devizát kell vásárolniuk, tehát az ingadozás rájuk nézve is hátrányos, írja az Index.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.