Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2011. Augusztus 18. 07:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Csökkent az infláció az eurozónában

Csökkent az infláció az eurozónában

Lassult az eurozóna inflációja, a kontinenst sújtó adósságválság és az ingadozó világgazdasági teljesítmény visszavetette a fogyasztói árak növekedését.

Az európai kormányok csökkentették a kiadásaikat, ez azonban alááshatja a régió gazdasági talpraállását.

Az inflációs ráta a 17 tagú zónában évesítve 2,5 százalékra esett a júniusi 2,7 százalékról, ez továbbra is az Európai Központi Bank 2 százalékos célja felett van, immár nyolc hónapja. A térség nagyobb gazdaságú országait tekintve Németországban 2,4 százalékról 2,6 százalékra, Franciaországban 2,3 százalékról 2,1 százalékra, Olaszországban 3 százalékról 2,1 százalékra változott az infláció, míg Spanyolországban stagnált a fogyasztói árszínvonal. Az eurozónában 0,2 százalékkal bővült a gazdaság a második negyedévben, míg az év első időszakában 0,8 százalékkal. Ez 2009-es válságból való kilábalás időszaka óta a legrosszabb negyedéves teljesítménye a zóna gazdaságának.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: eurozóna

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.

2025. Szeptember 02. 07:18, kedd | Külföld

Orosz elnök: béke csak a NATO keleti bővítésének rendezése után lehetséges

A béke csak akkor lehetséges Ukrajnában, ha rendezik a NATO keleti bővítésének ügyét

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -