Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2015. Április 13. 10:34, hétfő | Helyi sport

Diákolimpiai Bajnoki cím a Bárdosnak, bronzérem a Vaszarynak

Diákolimpiai Bajnoki cím a Bárdosnak, bronzérem a Vaszarynak

Szép eredmények párbajtőrben

Hétvégén, Szolnok adott otthon három napon keresztül a vívó párbajtőr diákolimpia hat korcsoportjának. A tétet a bajnoki cím mellett a továbbtanuláshoz járó plusz pontok is emelték.
Pénteken a IV. korcsoport lépett pástra, ahol az egyébként TSC színeiben versenyző Gnám Tamara egész napos, remek vívással, most a Bárdos László Gimnáziumnak szerzett egy ragyogó aranyérmet.
Vasárnap a III. korcsoportban két OMS-Tata vívóhölgynek, Bödecs Pálmának és Tantmann Evelinnek sikerült a legjobb nyolcközé jutni. A négy között a továbblépés Pálmának sikerült, de a döntőbe kerülésért, sajnos hosszabbításban kikapott, így a tatai Vaszary János Általános Iskola egy bronzéremmel és egy 8. hellyel gazdagodott.
Edzők: Partali Csaba, Juhász Bence, Plásztán Attila

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód

Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása

Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.

2026. Június 19. 13:00, péntek | Kék hírek

Új vezető irányítja a Nemzeti Védelmi Szolgálatot és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát

Új vezetőket nevezett ki a Pósfai Gábor belügyminiszter a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda élére (KR NNI) - közölte a Belügyminisztérium az MTI-vel csütörtökön.