Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2013. Január 21. 13:01, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Egymillió brit feleslegesen használ dezodort

Egymillió brit feleslegesen használ dezodort

A britek két százaléka rendelkezik azzal a génvariánssal, amelynek köszönhetően nincs testszaga, háromnegyedük mégis használ dezodort - állapították meg egy tanulmányban.

A Journal of Investigative Dermatology című folyóiratban megjelent elemzés szerint egymillióra tehető azoknak a száma a szigetországban, akik feleslegesen védekeznek a testszag ellen. "Meggyőződésünk, hogy ezek az emberek egyszerűen csak követik a bevett szociokulturális normákat, függetlenül attól, hogy szükségük van-e rá vagy sem" - húzta alá Ian Day, a Bristoli Egyetem professzora, a tanulmány vezető szerzője.
A szóban forgó, ABCC11 jelzésű génvariánssal rendelkezőknek nincs hónaljszaguk. A brit kutatók rájöttek arra is, hogy fülzsír állagából következtetni lehet a génvariáns meglétére: azoknál ugyanis, akiknek a szervezetében megtalálható az ABCC11, a fülzsír száraz.
A nagy-britanniai tapasztalatokról eltérően a világ más részeiben a génvariánst birtokló emberek zöme tudatában van annak, hogy nincs testszaga, következésképpen nem is használ ellene semmit, jelentős összegeket megtakarítva. Különösen igaz ez Északkelet-Ázsiára, ahol a lakosság többsége rendelkezik ABCC11-el.
A The Daily Telegraph című lap közlése szerint a dezodoripar bevétele 2011-ben 604 millió fontra - hozzávetőleg 211 milliárd forintra - rúgott Nagy-Britanniában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.