Hírek
2018. November 15. 17:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Emberkereskedelemmel is gyanúsítják az ingatlancsalási ügy egyik szereplőjét

Emberkereskedelemmel is gyanúsítja a Budapesti Nyomozó Ügyészség annak az ingatlancsalási ügynek az egyik gyanúsítottját, amelyben tíz ember idős vagy szellemileg leépült embereket tévesztett meg
- tájékoztatta a fővárosi főügyész csütörtökön az MTI-t. Ibolya Tibor közölte: 2017 elején a gyanúsított és az élettársa testvéreknek adták ki magukat, és rávettek egy 88 éves férfit, hogy vegye feleségül a nőt. Ezután családostul beköltöztek az időskorú sértett lakásába, őt pedig a lakás egy kis helyiségébe költöztették, rendszeresen elkérték a pénzét, többször erőszakkal - tudatta.
Az ügyészség a gyanúsítottat ezért személyi szabadságától megfosztott ember sérelmére, a sértett sanyargatásával, kizsákmányolás céljából elkövetett emberkereskedelem, személyi szabadság megsértése, valamint folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével is gyanúsítja.
A Budapesti Nyomozó Ügyészség három gyanúsított - köztük az egyik ügyvéd - letartóztatására tett indítványt.
A budapesti nyomozó ügyészek kedden kilenc helyszínen hajtottak végre összehangolt akciót a Készenléti Rendőrség, a Terrorelhárítási Központ, valamint a Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársaival. Tíz embert - köztük négy ügyvédet - állítottak elő, hallgattak ki. A megalapozott gyanú velük szemben többrendbeli, jelentős kárt okozó, idős vagy fogyatékosságánál fogva a bűncselekmény felismerésére korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett csalás bűntette vagy kísérlete. A négy jogász esetében ügyvédi visszaélés bűntette a megalapozott gyanú.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld
ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése
2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld
MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé
2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld
Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat
Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete
2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld
Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk
A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.