Hírek
2018. Január 31. 11:41, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Felfüggesztett börtönre ítélték a kecskeméti Kodály-szobor tolvaját
Gyorsított eljárásban másfél év felfüggesztett börtönre ítélte a Kecskeméti Járásbíróság szerdán azt a férfit, aki tavaly karácsonykor ellopott egy Kodály Zoltán-szobrot Kecskeméten
- közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség az MTI-vel. A Kodály intézet parkjából lopta el az arra kerékpározó kecskeméti férfi tavaly december 25-én, hajnalban a Csak tiszta forrásból című kompozíció részét képező, ötven centi magas bronzszobrot. Felmászott, majd addig rugdosta és rángatta, hogy a tartócsavar eltört és az alkotás leesett a talapzatról.
A rendőrök a környékbeli kamerák felvételei alapján azonosították a vádlottat, aki ezután visszaadta a zeneszerzőt ábrázoló, a kecskeméti önkormányzat tulajdonát képező, 3 millió forint értékű alkotást.
A járásbíróság a férfit dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás miatt 1 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását 2 év 6 hónapra felfüggesztette. Az ítélet jogerős.
Szervátiusz Tibor Csak tiszta forrásból című alkotását 2016 májusában avatták fel a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete előtt. A szoborpáros másik tagját, a Bartók Bélát ábrázoló alkotást tavaly szeptemberben lopták el, az azóta sem került elő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld
Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli
Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.
2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld
Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit
Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.
