Hírek
2013. Július 24. 14:55, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Férje gumicsizmájának köszönheti egy brit nő, hogy túlélte a villámcsapást

Villám csapott egy nőbe Nagy-Britanniában, de túlélte azt férje gumicsizmájának köszönhetően.
A 33 éves Deborah Kendall felhőszakadásban esernyővel a kezében kísérte férjét és kétesztendős lányukat az autójukhoz, lábára hirtelen csak férje méretes gumicsizmáját húzta. A kocsinál csapott esernyőjébe a több millió volt feszültségű villám.
"Hatalmas dörrenést hallottam és rázkódást éreztem a kezemben, majd pedig azonnal a lábamban. Azt hiszem, sokkot kaptam. Egész testem elnehezült, de be tudtam rohanni a házba. Úgy éreztem, mintha görcsöt kaptam volna és tűkkel szurkálnának, ezért telefonáltam a mentőknek" - idézte a nőt a The Daily Telegraph című brit lap.
A vizsgálatok szerint a nőnek nem esett komoly baja, az orvosok úgy vélik, hogy a gumicsizma menthette meg életét, nem engedte a villámot a földbe jutni.
"Már majdnem kidobtam a csizmákat, mert beáztak. Örülök, hogy nem tettem" - így a férj.
Annak a valószínűsége, hogy valakibe villám csap 1 a félmillióhoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld
Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban
2025. Július 13. 09:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump 30 százalékos vámot vetett ki az EU-ból és Mexikóból érkező importra
2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.