Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2016. Január 12. 08:03, kedd | Sport
Forrás: MTI

FIFA-gála: Messié ismét az Aranylapda – itt az Év csapata

FIFA-gála: Messié ismét az Aranylapda – itt az Év csapata

Lionel Messi, az FC Barcelona argentin válogatott futballistája nyerte el 2015-ös teljesítménye alapján a FIFA, valamint a France Football magazin által közösen odaítélt FIFA-Aranylabda díjat.

A 28 éves Messi 2009, 2010, 2011 és 2012 után ötödször érdemelte ki az elismerést. A támadó az előző szezonban triplázott a katalán sztárcsapattal (megnyerte a spanyol bajnokságot, a spanyol kupát és a Bajnokok Ligáját), a futballtörténelem első olyan együttesével, amelynek ez két alkalommal sikerült.

Messi a Real Madrid háromszoros portugál győztesét, Cristiano Ronaldót, illetve csapattársát, a brazil Neymart előzte meg a szavazáson.

az év legjobb női játékosa: Carli Lloyd (amerikai, Houston Dash)
az év edzője férfi csapatnál: Luis Enrique (spanyol, FC Barcelona)
az év edzője női csapatnál: Jill Ellis (amerikai, Egyesült Államok)
FIFA Puskás-díj (az év legszebb gólja): Wendell Lira (brazil, Goianesia)
FIFA Fair Play-díj: minden klub és szövetség, amely segítette a menekülteket - a díjat átvette: Gerald Asamoah (német)

Az Év csapata:
Manuel Neuer (német, Bayern München) - Thiago Silva (brazil, Paris Saint-Germain), Marcelo (brazil, Real Madrid), Sergio Ramos (spanyol, Real Madrid), Dani Alves (brazil, FC Barcelona) - Andres Iniesta (spanyol, FC Barcelona), Luka Modric (horvát, Real Madrid), Paul Pogba (francia, Juventus) - Neymar (brazil, FC Barcelona), Lionel Messi (argentin, FC Barcelona), Cristiano Ronaldo (portugál, Real Madrid)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 07:33, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót

A címvédő Ferencváros egygólos mérkőzésen nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadóján.

2026. Február 02. 07:25, hétfő | Sport

Női vízilabda Eb - Az izraeliek elleni győzelemmel elődöntős a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásnak megfelelően fölényesen, 22-6-ra nyert vasárnap az izraeli csapat ellen, ezzel elődöntőbe jutott a funchali Európa-bajnokságon.

2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport

Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.

2026. Február 01. 08:28, vasárnap | Sport

A Liverpool hátrányból fordítva verte a Newcastle-t