Hírek
2022. Október 09. 19:50, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a nyugodt őszi idő sok napsütéssel
A jövő héten folytatódik a nagyrészt napos, száraz őszi idő, bár kisebb záporok előfordulhatnak. A legmagasabb hőmérséklet 15-20 fok között alakul, a hét vége felé kissé melegebb lesz.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 5 és 11 fok között valószínű, de az északi völgyekben hidegebb is lehet, és hajnalban pára- és ködfoltok képződhetnek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn délnyugat felől tovább növekszik a fátyolfelhőzet, amely főként a Dunántúlon meg is vastagszik, így ott erősen felhős időszakok is valószínűek, míg északkelet felé haladva egyre inkább a napsütés dominál majd. Néhol nem zárható ki kisebb, jelentéktelen eső. A délkeleti, keleti szelet élénk, az Alpokalján olykor erős lökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 21 fok között valószínű.
Kedden szakadozott frontfelhőzet mellett hosszabb-rövidebb napsütésre is lehet számítani. Helyenként előfordulhat kisebb eső, záporeső. Hajnalban pára- és ködfoltok lehetnek. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 5 és 11 fok között valószínű, de az északi völgyekben hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 21 fok között alakul.
Szerdán a gomoly- és fátyolfelhők mellett hosszabb-rövidebb napsütés is várható, és helyenként előfordulhat kisebb eső, záporeső. Hajnalban pára- és ködfoltok képződhetnek. Az északi, északkeleti szél csak néhol élénkülhet meg. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 5 és 11 fok között alakul, de az északi völgyekben hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.
Csütörtökön a gomoly- és fátyolfelhők mellett általában többórás napsütés valószínű, számottevő csapadék nem várható. Hajnalra helyenként pára, köd képződhet. Az északi, északkeleti, majd a Dunántúlon a délkeleti szél időnként megélénkülhet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 5 és 10 fok között valószínű, azonban a szélvédett, kevésbé felhős tájakon hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.
Pénteken több-kevesebb napsütés is lehet, de nyugat, északnyugat felől fátyolfelhőzet, majd vastagabb felhőzet is érkezik. Nagyobb eséllyel az északnyugati, északi országrészben helyenként előfordulhat eső, zápor. Hajnalra ködfoltok képződhetnek. Észak-Dunántúlon megélénkülhet a déli szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet jellemzően 5 és 11 fok között alakul, az északi völgyekben azonban hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet várhatóan 14 és 20 fok között lesz.
Szombaton a gomoly- és fátyolfelhők mellett általában több órára kisüthet a nap. Nagyobb eséllyel az északkeleti országrészben néhol előfordulhat eső, zápor. Hajnalra helyenként pára, köd képződhet. Néhol megélénkülhet a déli, délnyugati szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 4 és 12, a legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 21 fok között valószínű.
Vasárnap változóan felhős időre van kilátás, több-kevesebb napsütéssel. Néhol előfordulhat eső, zápor. Hajnalra több helyen is képződhet köd. Néha megélénkül a déli szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 5 és 12, a legmagasabb nappali hőmérséklet 17 és 23 fok között lehet.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
