Városlista
2025. november 15, szombat - Albert, Lipót

Hírek

2024. Június 13. 09:09, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Gennaro Gattuso lett a Hajduk Split vezetőedzője

Gennaro Gattuso lett a Hajduk Split vezetőedzője

A játékosként világbajnok olasz Gennaro Gattuso lett a horvát Hajduk Split labdarúgócsapatának vezetőedzője.

A klub honlapja szerint a 46 éves Gattuso szerződése két idényre szól.

Játékosként a vb-cím mellett kétszeres Bajnokok Ligája-győztesnek és kétszeres olasz bajnoknak mondhatja magát, ráadásul az európai és az olasz szuperkupát, valamint a klubvilágbajnokságot is megnyerte.

A 2013-as visszavonulása óta edzőként dolgozik, és a Hajduk a tizedik csapat, amelyet irányít. Legnagyobb sikere a Napolival elért 2020-as Olasz Kupa-győzelem.

Január óta Kleinheisler László is a Hajduk Split együttesét erősítette, de a kölcsönszerződése csak nyárig szólt, ezért a németországi Európa-bajnokság után - jelen állás szerint - visszatér a görög Panathinaikoszhoz.

Címkék: gattuso, hajduk split

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 10:04, péntek | Sport

Juhász Csaba: Kategóriagyőzelem a TippmixPRO Zemplén ralin!

Élménybeszámoló Juhász Csabitól a kalandos raliról…

2025. November 14. 07:27, péntek | Sport

Örmény-magyar - Jerevánban győzött a válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra győzött csütörtökön az örmény csapat vendégeként a jereváni világbajnoki selejtezőmérkőzésen, így megerősítette a pótselejtezőt érő második helyét a csoportban.