Hírek
2022. Február 10. 13:03, csütörtök |
Sport
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Kovács Tamás
Gyulay Zsolt: már most ez minden idők legjobb magyar téli olimpiája

Bár még csak \"félidőben\" járunk, már most ez minden idők legjobb magyar téli olimpiája, fantasztikus a rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott - jelentette ki Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke.
A sportvezető az MTI-nek csütörtökön elmondta: "remekül mentek a fiúk" a szerdai 1500 méteres döntőben is, Liu Shaoang negyedik, testvére, Liu Shaolin Sándor hatodik, míg a korábban kilökött, és a B döntőbe sorolt Krueger John-Henry 11. lett.
"Jót tett az, hogy a versenyzők a hétfői, 1000 méteres döntőben történtek és kizárások után a következő feladatukra összpontosítottak. Van ok a további bizakodásra, hiszen a férfi váltó címvédőként áll majd rajthoz és lesz még az 500 méteres verseny is. De azt már most elmondhatjuk, hogy ez minden idők legjobb magyar téli olimpiai szereplése" - hangsúlyozta Gyulay Zsolt.
Megjegyezte, szerdán este a rövidpályás gyorskorcsolya viadalon találkozott a Koreai Köztársaság Olimpiai Bizottságának elnökével és főtitkárával. A magyar és a dél-koreai szervezet, valamint a két ország korcsolyázó szövetsége bírálta a férfi 1000 méteres szám vezetőbíróját, mert szerintük nem volt fair a bíráskodás. Például a célvonalon elsőként áthaladt Liu Shaolin Sándort sárga lappal zárták ki, azaz a teljes mezőny végére sorolták, pedig a felvételek alapján ellene is szabálytalankodtak a házigazda kínaiak a fináléban. Az elődöntőben pedig két dél-koreait zártak ki, így lett a döntőben két magyar mellett három hazai korcsolyázó.
"Sok mindenről beszélgettünk, elmondtuk egymásnak, mi bánt bennünket" - tette hozzá Gyulay.
A magyar delegáció - a rövidpályás gyorskorcsolyázóknak köszönhetően - eddig két bronzérmet szerzett a vegyesváltó és a Liu Shaoang 1000 méteres teljesítménye révén, ezen kívül a szerdai 1500 méteres döntőben Liu Shaoangnak a negyedik, Liu Shaolinnak pedig a hatodik hely jutott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 15. 08:03, kedd | Sport
Tour de France - Simon Yates szökésből nyert, Healy átvette a sárga trikót
A tavasszal Giro d\'Italia-győztes brit Simon Yates nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát, amelyen az ír Ben Healy átvette a sárga trikót a szlovén világbajnok Tadej Pogacartól.
2025. Július 14. 07:57, hétfő | Sport
Wimbledon - Sinner a férfi bajnok
A világelső Jannik Sinner nyerte meg a férfi egyest a wimbledoni teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva, négy játszmában legyőzte a címvédő Carlos Alcarazt.
2025. Július 14. 07:52, hétfő | Sport
Klubvilágbajnokság - A Chelsea megállította a döntőben a PSG-t
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
2025. Július 14. 07:51, hétfő | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első felkészülési mérkőzésén
Szoboszlai Dominik gólpasszt adott, Kerkez Milos pedig bemutatkozott a Liverpool labdarúgócsapatában a másodosztályú Preston North End vendégeként 3-1-re megnyert felkészülési mérkőzésen.