Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2014. Október 11. 00:00, szombat | Helyi

Hajóroncsok kerültek ki a Dunából

Hajóroncsok kerültek ki a Dunából

Nemrég két hajót értékesítettek a Komárom-Esztergom megyei adóvégrehajtók a NAV Elektronikus Árverési Felületén. Egy balatoni motoros hajó, és egy kotróhajó került kalapács alá.

A bontásra ítélt hajókat adótartozás fejében foglalták le és árverezték a végrehajtók. A közterheiket be nem fizető tulajdonosok a Duna Komárom-Esztergom megyei szakaszán, elzárt területen tárolták a régóta nem közlekedő vízi járműveket.

A sikeres árverés révén csaknem hárommillió forinttal csökkent a tulajdonosok adótartozása. Ezután megkezdődhet a hajók bontása a környezetvédelmi előírásoknak megfelelően, védve ezzel a Duna természetes élővilágát.

A NAV széles körben alkalmazza az elektronikus árverést az adóbevételek növelésére. A meghirdetett ingóságok döntő része jármű, de gépeket, művészeti alkotásokat, antik tárgyakat, tartós élelmiszereket és jövedéki termékeket is értékesít a NAV.

Egyre népszerűbb az országos elérésű árverési felület, bizonyítja ezt a 22 ezer regisztrált felhasználó. Komárom-Esztergom megyében idén több mint 1500 elektronikus árverés zárult le, a befolyt összeg több tízmillió forinttal növelte az állami bevételeket.

A NAV árverési felülete a www.nav.gov.hu oldalról érhető el.


Komárom-Esztergom Megyei Adóigazgatóság

Címkék: NAV tájékoztató

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba