Hírek
2012. Január 10. 07:56, kedd |
Sport
Forrás: mno.hu
Harmadszor Messié az Aranylabda, Neymaré a Puskás-díj

A FIFA zürichi gáláján jutalmazta 2011 legjobbjait: Messié lett az Aranylabda, Neymaré a Puskás-díj, Sir Alex Ferguson életműdíjat kapott, kihirdették az év csapatát, Guardiola a legjobb edző.
Michel Platini után újabb futballista nyerte meg háromszor egymás után az Aranylabdát: az argentin Lionel Messi 2009 (akkor még csak a France Football szaklap díja volt) és 2010 után 2011-ben is a világ legjobb játékosa lett. Messi barcelonai csapattársát, Xavi Hernándezt és a Real Madridban játszó Cristiano Ronaldót előzte meg a szavazásban. A díjat a kétszeres aranylabdás, a FIFA által háromszor a világ legjobbjának megválasztott brazil világbajnok, a legendás "Fenomén", Ronaldo adta át.
Az argentin csodacsatár az Év góljáért járó Puskás-díjért is versenyben volt, azt azonban a brazil Neymar kapta, Messit és az angol Wayne Rooney-t megelőzve. Íme a Puskás-díjat érő találat:
A profi labdarúgók szervezete, a FIFPro és a FIFA idén közösen állította össze az év álomcsapatát, amelyben öt Barcelona- és négy Real Madrid-játékos kapott helyet. Rajtuk kívül csak a Manchester United két játékosa fért be az All Star-csapatba. Az első díjat Pelé adta át.
A FIFA-FIFPro Év csapata:
Iker Casillas (spanyol, Real Madrid) - Dani Alves (brazil, Barcelona), Gerard Piqué (spanyol, Barcelona), Sergio Ramos (spanyol, Real Madrid), Nemanja Vidics (szerb, Manchester United) - Andrés Iniesta (spanyol, Barcelona), Xabi Alonso (spanyol, Real Madrid), Xavi Hernández (spanyol, Barcelona) - Lionel Messi (argentin, Barcelona), Cristiano Ronaldo (portugál, Real Madrid), Wayne Rooney (angol, Manchester United)
A FIFA Elnöki Különdíját a Manchester United menedzsere, Sir Alex Ferguson kapta, Sepp Blatter, a FIFA elnöke hosszasan méltatta a skót menedzser eredményeit és személyiségét, mielőtt átadta neki a díjat.
Az Év edzője a Barcalonával öt trófeát nyerő Pep Guardiola lett, megelőzve a reálos José Mourinhót és Sir Alex Fergusont. A díjat a német világbajnok, Lothar Matthaus adta át.
A női Aranylabdát a Japánnal gólkirályként világbajnokságot nyerő Homare Sava nyerte, aki a brazil Martát és az amerikai Abby Wambachot előzte meg.
A női futballban a legjobb edző a japán Norio Sasaki lett, mögötte a svédeket irányító Pia Sundhage, és a franciák kapitánya, Bruno Bini végzett.
A FIFA Fair Play-díját a Japán Labdarúgó-szövetség érdemelte ki. A földrengés és cunami által sújtott országban a FIFA segített újjáépíteni a pályákat és az infrastruktúrát. A női válogatott világbajnok lett, az év végén pedig Japánban rendezték meg a klubvilágbajnokságot. A japán futballszövetség elnökének, Ogura Jundzsinak a díjat az 1998-as francia világbajnok, Christian Karembeu és a FIFA egyik alelnöke, Ali bin al-Huszein jordán herceg adta át.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 15. 08:03, kedd | Sport
Tour de France - Simon Yates szökésből nyert, Healy átvette a sárga trikót
A tavasszal Giro d\'Italia-győztes brit Simon Yates nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát, amelyen az ír Ben Healy átvette a sárga trikót a szlovén világbajnok Tadej Pogacartól.
2025. Július 14. 07:57, hétfő | Sport
Wimbledon - Sinner a férfi bajnok
A világelső Jannik Sinner nyerte meg a férfi egyest a wimbledoni teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva, négy játszmában legyőzte a címvédő Carlos Alcarazt.
2025. Július 14. 07:52, hétfő | Sport
Klubvilágbajnokság - A Chelsea megállította a döntőben a PSG-t
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
2025. Július 14. 07:51, hétfő | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első felkészülési mérkőzésén
Szoboszlai Dominik gólpasszt adott, Kerkez Milos pedig bemutatkozott a Liverpool labdarúgócsapatában a másodosztályú Preston North End vendégeként 3-1-re megnyert felkészülési mérkőzésen.