Hírek
2019. Január 30. 16:01, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Három ember súlyosan megsérült egy lavinaomlásban a Tátrában
Három ember súlyosan megsérült egy lavinaomlásban szerdán a lengyel Tátrában, a legmagasabb csúcs, a Rysy oldalában - közölte a lengyel közszolgálati televízió (TVP Info).
A lengyel tátrai mentőszolgálat (TOPR) helikoptert irányított a lavinaomlás helyszínére, miután szerda délelőtt azzal riasztották a mentőket, hogy a hó embereket temetett maga alá.
A TOPR öt embert mentett ki, közülük hárman súlyosan, ketten könnyebben sérültek meg. A súlyos sérülteket krakkói, illetve zakopanei kórházba szállították.
A lengyel Tátrában négyes lavinariasztás van érvényben az ötfokú nemzetközi skálán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
