Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2015. December 15. 10:38, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Három év börtönt kapott egy szja-bevallással trükköző csaló

Három év börtönt kapott egy szja-bevallással trükköző csaló

Három év börtönre ítélt egy férfit a személyi jövedelemadó (szja) bevallásával összefüggő költségvetési csalás és okirat-hamisítás miatt a Székesfehérvári Járásbíróság

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel. A Fejér megyei férfi személyenként százezer forint alatti összegeket igényelt vissza jogosulatlanul mások nevében, adataikat felhasználva. Saját maga állította ki a hamis adóbevallásokat, és ehhez csalárd módon szerezte meg mások személyes adatait internetes álláshirdetések révén.

A jogerős ítélet szerint ezzel a módszerrel a férfi 216 hamis adóbevallást nyújtott be, és összesen 20 millió forintot igényelt vissza. Ennek csak töredékét kapta meg az általa nyitott bankszámlára, mivel a NAV-nak időben feltűnt a csalás.

"Érdemes továbbra is jól megfontolni, kinek adja meg az ember személyes adatait! Az ilyen esetekben ugyanis előfordulhat, hogy nemcsak a költségvetést lopják meg - mint ahogy az adóbevallásos csaló is tette -, hanem az is kárt szenved, aki nem bánt körültekintően a saját adataival" - áll a NAV közleményében.

Címkék: adó, börtön, csaló, szja, trükk

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.