Hírek
2021. Február 26. 18:08, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Idén eddig tizennyolcan haltak meg lakástűzben

Idén már több mint ezerháromszáz otthonban keletkezett tűz, kilencvenöten sérültek meg és tizennyolcan vesztették életüket
- közölte pénteken az MTI-vel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, kiemelve: füstérzékelő használatával haláleseteket, füstmérgezéseket lehetne megelőzni.
Azt írták, hogy a legtöbb tűzeset nyílt láng használata vagy elektromos hiba miatt következik be. Gyakori, hogy a fűtőeszköz, a kémény rossz állapota, dohányzás vagy főzés vezet lakástűzhöz.
Egy plafonra szerelt füstérzékelővel a halálesetek, füstmérgezések megelőzhetők lennének, a keletkezett kár mértéke pedig minimalizálható lenne, hiszen a szerkezet a tűz keletkezésekor azonnal jelez - tették hozzá.
Kitértek arra, hogy legutóbb szerdán halt meg egy ember, miután kigyulladt egy hatvan négyzetméteres lakóház több helyisége Jásziványban. Az elsődleges vizsgálatok alapján a tüzet nyílt láng használata okozta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.