Hírek
2016. Május 31. 13:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Idén is Horvátország és Olaszország a magyar turisták célpontja
A magyar utazók körében idén nyáron is Horvátország és Olaszország a legnépszerűbb úti cél, derült ki a trivago.hu szállásár-összehasonlító portál éves felméréséből.
Az MTI-hez kedden eljuttatott összeállításban megállapították, hogy továbbra is harmadik helyen áll Görögország, ugyanakkor a török és a német szállások kiestek a top 10-ből tavaly óta. Idén - Ausztria, Montenegró és Bulgária után - Szlovénia és Csehország kerültek be a legnépszerűbb országok közé.
A portál adatai szerint a nyár legforgalmasabb hónapja a július, a legkeresettebb hét nap idén nyáron a július 23. és július 30. közti időszak, erre irányult a legtöbb szálláskeresés.
Belföldön a balatoni szállások és az olyan fürdővárosok, mint Hajdúszoboszló, Gyula és Hévíz a legkeresettebbek, a külföldre utazók toplistáján pedig jól látszik az olasz úti célok népszerűsége. Részben a foci-Eb-nek köszönhetően Marseille a 4. legkeresettebb, és a francia főváros most is szerepel a top 10-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

