Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2016. Február 12. 08:03, péntek | Belföld
Forrás: MTI - fotó: hirado.hu

Illegális bevándorlás: a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak

Illegális bevándorlás: a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak

A kormány szeretne megegyezni az ellenzékkel a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatos alaptörvény-módosításról, de \"a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak\"

- mondta a kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna műsorában csütörtök este. Kovács Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy tavaly tavasszal az MSZP azt állította, a migráció kérdése nem valós probléma, a kormány "találta ki". Jelezte: amikor a kormány kezdeményezte a jogszabályok szigorítását, a honvédség bevetésének lehetőségét, a kerítésépítést, az ellenzék - de különösen a baloldal - úgy reagált, hogy azokra nincs szükség.

Arra a kérdésre, hogy a tartanak-e nemzeti konzultációt, esetleg népszavazást a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatban, a kormányszóvivő úgy válaszolt: ez attól függ, sikerül-e dűlőre jutniuk az ellenzékkel, meg tudják-e győzni őket, hogy a felelősséget nekik is vállalniuk kell "az ország, a magyarok biztonsága érdekében". Hozzátette: ha nem, akkor meg fogják találni "a leghatékonyabb módszert, amellyel az emberek véleményét ki lehet kérni".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.