Hírek
2015. Július 29. 07:14, szerda |
Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti:
Illegális bevándorlás - Akár negyvenévre is ítélhetik a királyhalmi gyilkosság elkövetőjét

Minősített emberöléssel gyanúsítják, és akár negyvenévnyi letöltendő börtönbüntetésre is ítélhetik azt az afgán férfit, aki a gyanú szerint hétfőn a vajdasági Királyhalmon történt dulakodás során agyonszúrta honfitársát.
A magyar rendőrség kedden átadta a szerb hatóságoknak a férfit és három társát, aki összefüggésbe hozható az esettel. A magyar rendőrség hétfő hajnalban értesült arról, hogy emberölést követtek el Szerbiában. A rendőrök a zöldhatáron elfogtak egy férfit, akinek nyolc napon belül gyógyuló sérülései voltak, ezért intézkedtek az orvosi ellátásáról; a férfival három nő is volt. A magyar és a szerbiai rendőrség soron kívüli találkozó keretében cserélt információt: felmerült, hogy a zöldhatáron elfogott férfi és három társa összefüggésbe hozható a Szerbiában történt bűncselekménnyel.
A szerb belügyminisztérium közleménye szerint a 22 éves K. A.-t minősített emberöléssel gyanúsítják, és őrizetbe vették.
Sallay Tibor nyugalmazott bíró a szabadkai Pannon RTV-nek az üggyel kapcsolatban kedden elmondta: minden Szerbiában tartózkodó külföldire az ország törvényei vonatkoznak. "A gyilkosság helye Szerbia, tehát a szerb hatóságok fognak eljárni. Az ügyészség a vizsgálati eljárást végigvezeti, ha megtalálják az elkövetőt, összegyűjtik a bizonyítékokat, utána vádemelésre kerülhet sor, és a bíróság ítélkezni fog felette, ugyanúgy, mint a mi állampolgáraink felett" - magyarázta Sallay Tibor.
Szerbiában a minősített emberölés tíztől negyven évig terjedő börtönbüntetéssel sújtható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:35, vasárnap | Külföld
Ukrán miniszterelnök: Volodimir Zelenszkij készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyinnal bármilyen formátumban
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel bármilyen formátumban - jelentette ki Julija Szviridenko, Ukrajna miniszterelnöke a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.
2025. Augusztus 30. 09:17, szombat | Külföld
A fellebbezési bíróság törvénytelennek mondta ki a Donald Trump elnök által bevezetett vámok többségét
2025. Augusztus 29. 07:11, péntek | Külföld
Az ukrán elnök felháborítónak nevezte a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért felelős ukrán egység parancsnokának kitiltását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felháborítónak nevezte csütörtökön azt, hogy a magyar kormány megtiltotta a belépést Magyarországra annak az ukrán parancsnoknak, akinek alakulata felelős a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért.
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld
Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen
Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.