Hírek
2017. Június 14. 18:37, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ismét extrém lesz az UV-sugárzás

Csütörtökön ismét extrém UV-B sugárzás várható - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében.
Azt írták: csütörtökön a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8-as szintű UV-B sugárzás várható. Normál bortípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.
Ezért azt kérik: fokozottan védekezzenek a napsugárzás által okozott leégés ellen, és ha lehetséges, napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást.
A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.
Az előrejelzés szerint csütörtökön napos idő várható kissé tovább erősödő nappali felmelegedéssel. Csütörtökön a legalacsonyabb hőmérséklet általában 10-15 Celsius-fok között valószínű, hűvösebb lehet a hajnal az Északi-középhegység völgyeiben és néhol az Alföldön, enyhébb pedig a vízpartokon és a nagyvárosokban. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 25-30 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.