Hírek
2016. Július 13. 07:34, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Ismét rendőrökre lőttek, ezúttal Washingtonban - öten őrizetben

Őrizetbe vettek öt embert az amerikai fővárosban, mert rendőrkocsira adtak le lövést kedden.
Az incidens Washington délkeleti kerületében történt, ahol elsöprő többségben afroamerikaiak élnek. Járőröző rendőrautóra nyitottak tüzet egy parkoló autóból.
A rendőrök azonnal viszonozták a tüzet, sebesülés nem történt, és letartóztatták az autóban lévő három nőt és két férfit. A rendőrség egyelőre nem adott tájékoztatást arról, hogy mi motiválhatta a lövöldözőket.
Az incidens mindazonáltal nagy visszhangot kapott a sajtóban, hiszen pár nappal a dallasi lövöldözést követően és az országot eluralni látszó tüntetéshullám és faji feszültségek közepette történt.
A 25 éves afroamerikai Micah Johnson tartalékos katona múlt csütörtökön este a hatósági túlkapások ellen rendezett békés tüntetést biztosító rendőröket gyilkolt. Öten meghaltak, hatan súlyos sebesülésekkel még mindig kórházban fekszenek. Az orvlövésszel a rendfenntartók végeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:35, vasárnap | Külföld
Ukrán miniszterelnök: Volodimir Zelenszkij készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyinnal bármilyen formátumban
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel bármilyen formátumban - jelentette ki Julija Szviridenko, Ukrajna miniszterelnöke a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.
2025. Augusztus 30. 09:17, szombat | Külföld
A fellebbezési bíróság törvénytelennek mondta ki a Donald Trump elnök által bevezetett vámok többségét
2025. Augusztus 29. 07:11, péntek | Külföld
Az ukrán elnök felháborítónak nevezte a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért felelős ukrán egység parancsnokának kitiltását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felháborítónak nevezte csütörtökön azt, hogy a magyar kormány megtiltotta a belépést Magyarországra annak az ukrán parancsnoknak, akinek alakulata felelős a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért.
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld
Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen
Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.