Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2015. Július 09. 10:06, csütörtök | Helyi

Ivókút és kútház épül a Csónakázó-tónál

Ivókút és kútház épül a Csónakázó-tónál

Ivókút és egy hozzá tartozó kútház épül a Csónakázó-tónál kialakítandó Millenniumi Közparkban. Az Északdunántúli Vízmű Zrt. beruházása az önkormányzattal együttműködésben valósul meg.

Az ivókút megjelenítése hagyományos, ám egyedi formájú lesz. Az 1,2 x 1,2 méter méretű, 2,3 méter magas ivókút sóskúti mészkőből készül, vasbetonmag erősítésekkel. Felülete speciális kőszilárdító és víztaszító védelmet kap. A kútban négy oldalról, négy vízköpőből folyik majd az ivóvíz. Egyedi részleteiben míves kidolgozottságú lesz, a vízköpők is egyedi faragványok lesznek.
A kutat védő kútház kilenc, vasbetonmaggal megerősített oszlopon nyugszik majd, átmérője 3,6 méter, ereszmagassága 2,3 méter, míg csúcsmagassága 4,8 méter lesz. Az oszlopokat belülről az egységes szimbolikát alkotó faragványok díszítik. Az egyedi tetőzet cserépfedésű, hagyományos „bányafa” ácsolatú lesz – mindez egyedi üvegezésű csúcsban végződik majd. Az oszlopok között faragott padok biztosítják a megpihenést az arra járók számára.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:00, kedd | Helyi

SOK VOLT A ROVÁSÁN

Engedély nélkül, a tulajdonos tudtán kívül más autójával hajtott egy férfi Esztergomban, aki ellen rablás miatt körözés volt érvényben.

2025. Június 04. 10:07, szerda | Helyi

ORSZÁGOS HATÁRRENDÉSZETI ÖSSZESÍTŐ

Az elmúlt nap eseményei számokban . A szolgálatot teljesítő rendőrök 2025. június 03-án 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 35 határsértőt tartóztattak fel.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést