Hírek
2012. Március 19. 14:11, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Jelentős szerkezeti átalakítás várható a Volánbusz Zrt.-nél
A Magyar Hírlap értesülése szerint átszervezés előtt áll a Volánbusz Zrt.
Úgy tudni, a cégvezetés olyan tanulmányokat készíttet, amelyek szerint más formában működne a Budapest környéki elővárosi és a távolsági forgalom. Az utóbbit például kiszervezné a társaság, azaz alvállalkozók vagy más Volán üzemeltetné a járatokat.
Az átszervezés részeként a főváros ötven kilométeres körzetében üzemelő Volánbusz-járatok a BKV-hoz hasonlóan a Budapesti Közlekedési Központ irányítása alatt működnének. Így az ország legnagyobb autóbusz-vállalatának szolgáltatási területe jelentősen csökkenne. Az átalakítás összefügg a Nemzeti Közlekedési Holding tervezett megalakításával, amely azért jönne létre, hogy a 24 Volán társaság, a MÁV és a BKV is egységes irányítás alatt működjön.
A lap megkereste a Volánbuszt, a kommunikációs osztály azt közölte: a társaság a megrendelő, azaz a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium igényeinek megfelelően intézkedik a helyközi járatok esetében. A szaktárca eddig nem válaszolt. Való igaz az is, hogy járműbeszerzések területén a többi Volán cég sem tud sokat felmutatni. A fejlesztés ugyanis nagyon alacsony szintű. Ezen még az sem lendített, hogy a közszolgáltató közlekedési társaságoknak lehetőségük van a Magyar Fejlesztési Banktól hitelt igénybe venniük.
Az MFB Közösségi Közlekedésfejlesztési Hitelprogramjában ötvenmilliárd forintot lehet járműfejlesztésre költeni. Ez viszont olyan állami pénz, amit vissza is kell tudni fizetni, azaz csak megtérülő beruházásokhoz lehet igénybe venni. Az MFB azt közölte a lappal, hogy eddig 18 társaság – 17 Volán, és a Miskolci Városi Közlekedési Zrt. – nyújtott be olyan igényt, amelyet a bank jóvá is hagyott. A 18 hitelkérelem összértéke 16,8 milliárd forint, a tényleges folyósítás viszont eddig csak két esetben történt meg: a Kapos Volán és a Vasi Volán hívott le 562 millió forintot. A legnagyobb igényelt hitelkeret az MVK-é 3,9 milliárd forintos összegben, a legkisebb pedig a Bakony Voláné 150 millió forinttal, a többi Volán négyszáz-nyolcszáz millió forint igénybe vételére szerződött. A járműfejlesztések viszont ennek ellenére nem indultak be. A lap értesülé¬se szerint a tulajdonos Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, illetve az NFM vezetése egyelőre nem adott erre engedélyt. Az MNV és az NFM közös munkacsoportot hozott létre az autóbusz-beszerzésekkel kapcsolatos döntések előkészítésére.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
