Hírek
2012. Szeptember 13. 12:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: a kormány készítsen programot a magyar orvosok hazahozatalára!
A Jobbik felszólítja a kormányt, hogy "haladéktalanul" dolgozzon ki egy programcsomagot a külföldön dolgozó magyar orvosok hazahozására és a még itthon tanulók Magyarországon tartására - jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Z. Kárpát Dániel.
A jobbikos képviselő szerint a kormánynak fel kell mérnie, hogy mi kerül többe az országnak: "kicsit jobban megfizetni" a magyar szakembereket, vagy vállalni a károkat, amiket a magyar orvosok külföldre vándorlása okoz, illetve azt, hogy "beduinok fognak gyógyítani és ápolni Magyarországon, mert nem lesz magyar orvos". Z. Kárpát Dániel szerint a kormánynak tárgyalnia kellene az orvosok és az ápolók társadalmi csoportjának képviselőivel. A szakorvosok korábbi nyilatkozatai szerint a hálapénzek visszaszorításával és 300 ezer forintos kezdő szakorvosi fizetéssel sok külföldön dolgozó orvost haza lehetne csábítani - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld
BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig
2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.
