Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2013. Április 15. 09:11, hétfő | Helyi sport

Jól halad Papp Károly felkészülése

Jól halad Papp Károly felkészülése

A hétvégén rendezte meg Kecskeméten a Magyar Szenior Úszók Országos Szövetsége a III. Rövidpályás Nyílt Szenior Úszó Országos Bajnokságot

A versenyen a magyar úszók – köztük a tatabányai Papp Károly – mellett angol, román, szlovák, szerb, német versenyzők is rajtkőre álltak. A viadal során 35 egyesület 293 egyesületi versenyzője és a 33 egyéni induló a különböző versenyszámokban több mint 1200 alkalommal ugrott vízbe.
A 60 esztendős tatabányai úszó úgy érzi, hogy végül jól sikerült a bajnokság, hiszen transzplantált versenyzőként az egészségesek mezőnyében korcsoportjában 50 méter mellen negyedik, míg 100 méter mellen és 50 méter háton ötödik helyezést szerzett.
Papp Károly egyébként gőzerővel készül a nyári Dél-Afrikai Világjátékokra, hiszen, bár sokáig úgy tűnt, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság szervátültetettek részvételét egyetlen forinttal sem támogatja, végül elhárultak az akadályok, s mára hivatalosan is bizonyossá vált, hogy megyénkből a tatabányai sportoló, valamint az etei Kovács Anna (atlétika) és a tatai Szendi János (asztalitenisz, röplabda) képviselheti hazánkat Durban-ban a magyar válogatott tagjaként.
A 2010-es Dublini Európa Játékok arany-, ezüst- és bronzérmes, valamint a 2011-es Göteborgi Világjátékokon második és harmadik helyezéseket szerző versenyző tavaly Baján, majd kétszer Budapesten vette sikerrel gyors, hát és mellúszásban a kvalifikációs versenyek akadályait, s bízik benne, hogy Dél-Afrikából is érmekkel térhet haza. Ami – szinte hagyományszerűen – fejtörést okoz a 2008 óta új vesével élő férfi számára, az a szükséges anyagiak, hiszen bár a MOB-tól végül érkezik forrás a részvételhez, a sportolónak nagyjából további kétszázezer forintot kell előteremtenie a saját kiadásaihoz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld

Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását

Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

2026. Február 03. 07:21, kedd | Életmód

AM: a magyar alma biztonságos és kiváló minőségű