Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2015. December 14. 07:53, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Jónak lenni jó! - Rekordösszeg, csaknem 225 millió forint gyűlt össze

Jónak lenni jó! - Rekordösszeg, csaknem 225 millió forint gyűlt össze

A műsor történetében az eddigi legmagasabb összeg, csaknem 225 millió forint gyűlt össze a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) javára a közmédia Jónak lenni jó! című, vasárnap este zárult idei kezdeményezésében.

A Duna televízióban az egész napos műsorfolyamot lezáró összegzésben Edvi Péter, az NGYSZ elnöke elmondta: 58 ezer segíteni szándékozó ember reagált a jótékonysági felhívásra, telefonált és adományozott, ami - mint fogalmazott - fantasztikus szám.

A magánembereken kívül több cég is csatlakozott a jótékonysági kezdeményezéshez, a legnagyobb összegű, 75 millió forintos felajánlást az OTP Bank Nyrt. tette. Emellett a Mercedes-Benz Hungária Kft. csaknem 45 millió forinttal, a Metro Kereskedelmi Kft. pedig 7 millió forinttal támogatja a hátrányos helyzetben élő, valamint a beteg gyerekek segítését és gyógyítását célzó programok megvalósítását.

A Duna televízió egész napos műsorfolyama a szolgálat sokrétű tevékenységét mutatta be. Megismerkedhettek a nézők az NGYSZ hátrányos helyzetű gyermekeknek szóló ösztöndíjprogramjával, a fóti lovasterápiás központban zajló fejlesztő munkával éppúgy, mint a szervezet egészségügyi és gyermekélelmezési projektjeivel.

A kezdeményezést az adományvonal hívásán és az SMS-küldésen túl neves művészek és sportolók által dedikált tárgyak megvásárlásával is lehetett támogatni. Az el nem kelt tárgyakat december 31-ig még megtekinthetik és megvásárolhatják az érdeklődők a www.mediaklikk.hu/jonaklennijo honlapon.

A közmédia negyedik alkalommal rendezte meg a Jónak lenni jó! kampányt: 2012-ben a Dévai Szent Ferenc Alapítványt majdnem 100 millió, 2013-ban a Katolikus Karitászt nagyjából 120 millió forinttal támogatták a befolyt adományokból, 2014-ben pedig a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet munkájához járultak hozzá a közmédia kampányában adakozók 170 millió forinttal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.

2025. Szeptember 01. 07:52, hétfő | Belföld

Startol az Otthon Start program

Albérletből saját otthonba, \"pár óra és startolunk\" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése