Hírek
2018. Június 25. 16:34, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Kampány indult a hazai dinnyefogyasztás népszerűsítésére

A hazai dinnye fogyasztását népszerűsítő kampány indult hétfőn \"Nyár, dinnye, szeletem\" elnevezéssel az Agrárminisztérium (AM), az Agrármarketing Centrum (AMC) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) összefogásával
- közölte az AMC az MTI-vel. A közlemény szerint a kampányban különböző helyszíneken, rendezvényeken, valamint gyermektáborokban ismertetik a Magyarországon kapható dinnyefajták jellegzetességeit, felhasználásuk sokféleségét, a dinnyefogyasztás előnyeit.
Győrffy Balázs, a NAK elnöke június 13-án, a Magyar Dinnyetermelők Egyesületével kötött együttműködési megállapodást követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy becslések szerint idén a görögdinnye várható termésmennyisége 192 ezer tonna lesz, mintegy 5 százalékkal kevesebb a tavalyinál. Ennek 40 százalékát exportálják a termelők, jelentős felvevőpiacnak számítanak a környező országok, valamint Németország és a Baltikum.
A NAK elnöke rámutatott arra, hogy Magyarországon található Európa negyedik legnagyobb görögdinnye-termőterülete, amely az elmúlt 15-20 évben csökkenő tendenciát mutatott, de az utóbbi 2-3 évben sikerült 5 ezer hektár körül stabilizálni. Így idén a görögdinnye termőterülete a tavalyival közel azonos, mintegy 4800 hektár lesz.
Győrffy Balázs szerint az elmúlt évek promóciós kampányainak sikerét bizonyítja a hazai fogyasztás növekedése: míg az éves dinnyefogyasztás 10 éve fejenként 8-9 kilogramm volt, mostanra 13-15 kilogramm körül mozog.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld
ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése
2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld
MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé
2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld
Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat
Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete
2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld
Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk
A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.