Hírek
2021. Július 15. 18:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Karóval, kaszával, harci kutyával támadtak rokonaikra

Egy férfi és öt fiatal rokona ellen emeltek vádat, mert szőlőkaróval, kaszával és harci kutyával támadtak rokonaikra - tájékoztatta a Fejér Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t.
A vád szerint az elsőrendű vádlott 2019. július 8-án egy vita során volt élettársát, valamint lányát felpofozta az utcán, mire a lánya élettársa közbelépett, ellökte a férfit. Az elsőrendű vádlott otthon családtagjainak azt állította, hogy lánya élettársa és családja bántalmazta. Ezután fiatalkorú fiával és saját testvérei gyermekeivel vascsövet, szőlőkarót, kaszát vettek magukhoz és egy harci kutyával elmentek a férfi lányának lakóhelyére.
A vádlottak berúgták a kaput, a ház tulajdonosára ráuszították a kutyát, amely beleharapott a sértettbe. Az elsőrendű vádlott és fia a fején megütötte a sértettet, majd a férfi a fiával és négy unokaöccsével rátámadt a nő élettársára, ütötték a férfit és az élettársa védelmére kelő nőt is.
Az idősebb sértett életveszélyes, a nő nyolc napon túl gyógyuló, míg élettársa nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Életveszélyt okozó testi sértés és más bűncselekmények miatt emeltek vádat a férfi, a fia és négy társa ellen. A férfire végrehajtandó börtönbüntetés, fiára fiatalkorúak fogházában letöltendő szabadságvesztés, bűnsegédként közreműködő társaikra felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta a főügyészség - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.